Książki dla dzieci i IKEA HACKS
Sposoby na przechowywanie książek dla małych dzieci. Moja ulubiona sieciówka (post nie jest sponsorowany, po prostu jestem od IKEA uzależniona 😉 ) dostarcza wielu gotowych rozwiązań do pokoików dziecięcych, ale również można dużo rzeczy zhakować 🙂 wykorzystując produkty nieoczywiste np:
Półki na przyprawy
Można pomalować na dowolny kolor, lub zostawić naturalnie drewniane.
Miniszklarnia
Nie ma szyb, tylko bezpieczną plexi. Trzymałam w niej książki z miękkimi kartkami, które oglądałyśmy tylko razem. Stała na parapecie, do którego córka będąc malutka nie dosięgała.
Stolik pod tv
Tani, lekki mebel, który stanowił pierwszy regał mojej córki w jej małym pokoju.
Leżały na nim twarde, kwadratowe książeczki, zabawki, a pluszaki w schowane były w koszach pod dolną półką. Dzięki temu nawet 10-12 miesięczne dziecko może być samodzielne w swoim pokoju.
Nadstawka na biurko
Postawiona pionowo, zamiast poziomo. Brak ostrych kantów, dwie przegródki na duże książki dla dzieci. Stojąc na podłodze córka miała do nich swobodny dostęp nawet kiedy nie umiała jeszcze chodzić.
I te najbardziej oczywiste rozwiązania – małe regały
Z naturalnego drewna
Regał można też stworzyć ze skrzynek na jabłka.
Swoje zamówiłam na wymiar, żeby dokładnie wpasowały się we wnękę. 10zł sztuka plus przesyłka.
Pamiętajcie, że takie surowe skrzynki dobrze jest oszlifować, by uniknąć wystających drzazg. Możecie następnie pomalować je na dowolny kolor, lub zostawić surowe drewno jak u mnie. Musicie także je przymocować tak, aby dziecko np. próbując się na nie wspinać, nie przewróciło ich na siebie razem z zawartością.
PODOBA CI SIĘ TEN POST?
Zostaw ślad swojej wizyty! Czekam na Twój komentarz poniżej.
Udostępnij! Niech inni też skorzystają 🙂
Bądźmy w kontakcie – polub mój fanpage na Facebook’u.
Możesz też obserwować mnie na Instagramie.
Masz pytanie? Pisz śmiało przez kanały social media lub na kontakt@homestagerka.pl
Czy może Pani powiedzieć gdzie była kupiona nadstawka na biurko? Nie mogę nigdzie takiej znaleźc.
w Ikea 🙂
Generalnie tak – zdecydowaliśmy z żoną, że trzeba zrobić remont, a księgozbiór dziecka jak i nasz jest spory. Pomyśleliśmy więc, że zrobimy półki we własnym zakresie, bo wtedy nie ma problemów z szerokością gotowców itp. Półki na linach okazały się idealne. Zrobiliśmy kilka (lina jutowa zdała egzamin) i jesteśmy naprawdę zadowoleni z rezultatów. Jak taką półkę obciąży się książkami jest bardzo stabilna.