Enter your keyword

Programy do projektowania funkcjonalnego w home stagingu

Programy do projektowania funkcjonalnego w home stagingu

Na samym początku tylko zaznaczę i przypomnę, że w home stagingu nie robimy wizualizacji wnętrz. Jeśli klienci proszą Was o tzw. wizki, fotorealistyczne zdjęcia 3D, żeby zobaczyć Wasz pomysł na ekranie, wtedy to nie jest home staging, tylko projektowanie wnętrz. I tak też powinno być wyceniane. W home stagingu może nam być tylko potrzebny rzut z góry, plan funkcjonalny wnętrza. Możemy potrzebować planu mieszkania żeby rozplanować umeblowanie w rzeczywistych wymiarach, czy żeby zrobić rzut do załączenia w ogłoszeniu sprzedaży / wynajmu nieruchomości.

Programy do projektowania wnętrz

Sweet Home 3D

Prosty i łatwy w obsłudze program, w którym narysujemy rzut pomieszczeń, zrobimy wymiary, czy wrzucimy meble w wymiarach, które potrzebujemy. Nie ma bogatej biblioteki mebli i kolorów, dlatego lepiej użyć go tylko do prostych rzutów i sprawdzenia, co nam się zmieści we wnętrzu.

http://www.sweethome3d.com/pl/

rzut mieszkania na sprzedaż w Sweet Home 3D

SketchUP

Chyba najbardziej popularny program do projektowania wnętrz. Do renderowania wizualizacji potrzebujemy dodatkowego programu, np. VRAY. Bogata biblioteka mebli i dodatków. Obecnie już chyba wyłącznie płatny, ale nadal bardzo popularny.

https://sketchup.com.pl/informacje-o-produkcie/10/sketchup-program-do-projektowania-wnetrz

p.Con Planner

Polski, fajny program do projektowania wnętrz, który od razu renderuje wizualizacje. Nie potrzeba dodatkowych wtyczek i programów. Zupełnie wystarczające dla początkujących użytkowników. Interfejs jest mało domyślny, trzeba pooglądać tutoriale, żeby móc się nim posługiwać. Bogata biblioteka wartw, struktur i umeblowania z róznych sklepów, w tym IKEA. Prężnie działająca grupa na Facebooku, możliwość zrobienia kursów w róznych miastach Polski.

HOMESTYLER.COM

Program to projektowania i wizualizacji wnętrz, jednak mamy ograniczone możliwości dodawania mebli, czy oświetlenia. Nie są to produkty dostępne w naszych sklepach.

https://www.homestyler.com/int/community/projectDetail/5e31b8db2e408f0bea372f55
https://www.homestyler.com/int/community/projectDetail/5e31b8db2e408f0bea372f55

Planer LEROY MERLIN

Jak się okazuje, wiele osób rysuje w nim całe mieszkania, a nawet używa tych rzutów w ogłoszeniach na portalach nieruchomości.

https://www.leroymerlin.pl/planer-3d.html

Planer IKEA PAX – online i stacjonarnie w IKEA na stoisku

Najlepsze narzędzie do zaprojektowania szaf, czy zabudowy w garderobie.

https://www.ikea.com/pl/pl/planner/pax-planner/

Planer IKEA Kuchnie METOD – online i stacjonarnie w IKEA na stoisku

Możemy narysować pomieszczenie i zaprojektować kuchnię w systemie Metod, przy okazji planując okładziny ścienne i podłogowe i dostając przybliżoną wycenę umeblowania i oświetlenia, plus AGD.

https://kitchenplanner.ikea.com/pl/

Planer IKEA BESTA – online i stacjonarnie w IKEA na stoisku

Używając systemu BESTA możemy zaprojektować ścianę, na której użyjemy mebli z tej serii. Przydatnę do planowania ściany rtv, garderoby, pojedynczych mebli, czy innej zabudowy w mieszkaniu.

https://www.ikea.com/pl/pl/planner/besta-planner/

Castorama – stacjonarny punkt projektowy

Projektowanie łazienki i kuchni na stoisku projektanta w Castoramie, kaucja 200zł zwrotna po zakupie produktów w markecie za minimum 1500zł.

https://www.castorama.pl/usluga-projektowania

Jakie inne programy znacie i polecacie? Dajcie znać w komentarzu 🙂

0 0 vote
Article Rating
Roksana Właścicielka Homestagerka.pl

Home staging łączy w sobie wiele moich pasji w jedną idealną całość. Tą całością jest projekt, konkretny plan metamorfozy nieruchomości, aby stała się zaskakująca, pożądana, przytulna, ciepła i idealna do użytkowania.

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x